a

طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنندطراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند

به وب سایت ما خوش آمدید | تلفن تماس : 0215896 | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ویژگی تصویر

PLC و ماژول های آن

  /  مقالات   /  PLC و ماژول های آن

PLC و ماژول های آن

PLC:
در PLC ها و طراحی های آنها می توانیم از خلاقیت های خود نیز برای طراحی یک PLC بهتر و کاربردی تر بهره ببریم، استفاده از کلید ها و دیگر قطعاتی که باید در آن به کار ببریم در بهترین جای آنها یکی از این روش های خلاقیت می باشد. حالا می خواهیم راجع به ماژول های PLC صحبت کنیم. در ادامه از نقش آنها در یک PLC مناسب توضیح می دهیم.
ماژول های ورودی و خروجی در PLC ها:
ماژول‌های ورودی/خروجی در واقع در PLC امکان اتصال سنسور‌ها و محرک‌ها به سیستم را ایجاد می کند تا به صورت بلادرنگ متغیر‌هایی که مد نظر داریم مانند دما، فشار، جریان و … نظارت شوند. این ماژول‌های ورودی / خروجی در PLC ها دارای نوع، دامنه و قابلیت‌های متفاوت و متغیری هستند و برخی از این موارد که به آنها در PLC ها اشاره می کنیم عبارتند از:

ماژول ورودی/خروجی دیجیتال: برای اتصال سنسور‌ها و محرک‌هایی که در واقع دیجیتال هستند استفاده می‌شود، برای یک مثال ساده سوئیچ ON و OFF. این ماژول‌ها در هر دو ولتاژ AC و DC در دسترس هستند و دارای تعداد ورودی‌ها و خروجی‌های دیجیتال متغیری هستند که نسبت به نمونه های قدیمی کار با آنها بسیار آسان تر می باشد.

ماژول ورودی/خروجی آنالوگ: برای اتصال محرک‌ها و سنسور‌هایی که سیگنال‌های الکتریکی آنالوگ آن ها را فراهم می‌کنند مورد استفاده قرار می گیرند. در داخل این ماژول، مبدل آنالوگ باید به دیجیتال برای تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به اطلاعات قابل و برای پردازنده استفاده ‌شوند (به عنوان یک مثال ساده داده‌های دیجیتال). این تعداد ماژول مورد استفاده از کانال‌های در دسترس می‌تواند وابسته به برنامه کاربردی باشد که همین موضوع هم پیشرفت ماژول ها را نسبت به نمونه های قبلی نشان می دهد.

قطعات منظم و با کربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که در صورتی که علم آنها را داشته باشیم می توانیم بهترین کاربرد ها را از آنها داشته باشیم.

ارسال یک نظر